تولید کننده انواع لاستیک وغلطک ها صنعتی

تلفن : 021000000000

دانشنامه

لورم ایپسوم

جهت مصارف گوناگون لاستیک و با درنظر گرفتن کاربرد محصول نهایی از مواد شیمیایی استفاده می گردد که هرکدام خاصیت بخصوصی را در محصول نهائی ایجاد می نماید. تعداد این گونه مواد بسیار بوده و در زیر تنها به تعداد معدودی از این مواد اشاره می گردد.

جهت مصارف گوناگون لاستیک و با درنظر گرفتن کاربرد محصول نهایی از مواد شیمیایی استفاده می گردد که هرکدام خاصیت بخصوصی را در محصول نهائی ایجاد می نماید. تعداد این گونه مواد بسیار بوده و در زیر تنها به تعداد معدودی از این مواد اشاره می گردد.

الف- مواد پف کننده (BLOWING AGENTS)

در تولید لاستیکهای متخلخل از موادی استفاده می گردد که در اثر حرارت تجزیه شده و باعث متصاعد شدن گازهائی می گردند که خروج این گازها باعث می گردد که ساختمان لاستیک متخلخل شده و سبک گردد مهمترین ماده یا که جهت ای منظور استفاده می گردد عبارتست از بی کربنات سدیم که در اثر تجزیه تولید گاز دی اکسید کربن می نماید. همچنین از کربنات و بی کربنات آمونیوم نیز استفاده می گردد. در مواردی که ساختمان کنترل شده و منظم متخلخل مورد احتیاج باشد از مواد پیچیده ای استفاده گردد که تولید گاز نیتروژن در حین حرارت دادن نمایند.

ب- مقاوم کننده های درمقابل آتش ( FLAME RETARDANTS)

با افزایش مصارف ساختمانی پلاستیکها و لاستیکها دستورالعملهای جدیدی در مورد نکات ایمنی در مقابله باآتش بوجود آمده است و سعی می گردد که با افزودن موادی به مخلوط های لاستیکی این مواد را در مقابل آتش مقاوم تر کرده و با حداقل خطرات آتش گیری را کاهش دهند. از مفید ترین موادی که جهت این منظور بکار می روند می توان زا تری اکسید آنتی موان و هیدرکربنهای پارافینی کلرینه شده نام برد.

ج- مواد آنتی استاتیک (ANTI STATIC AGENTS)

در بعضی از مصارف نظیر تسمه نقاله ها و چرخهای تریلی بیمارستانها ایجاد الکتریسیته ساکن نامطلوب بوده و باید از آن جلوگیری گردد. جهت اینن منظور از موادی بنام آنتی استاتیک مانند اکسید اتیلن کندانسه شده در مخلوط های لاستیکی استفاده می گردد که در نتیجه مقاومت الکتریکی محصولات ولکانیزه شده را پائین می آورند.

د- مواد افزودنی جهت بهبود چسبندگی (BONDING ADDITIVES)

از سالیان بسیار قبل آشکار گردیده است که استفاده زا تمکهای مخصوص از کبالت میزان چسبندگی لاستیک به فلزات مخصوصاً فولاد را افزایش می دهد. از این مواد در ساخت تایرهای مقاوم شده با الیاف فولادی استفاده می گردد. اخیراً نیز کشف گردیده که استفاده از رزورسینول و فرمالدئید چسبندگی لاستیک به الیافی نظیر نایلون و رایون را افزایش می دهد.

 

درباره ما

رابرلاینینگ

خدمات لاستیکی آرین

با 30 سال تجربه

 

آدرس ما

ارتباط باما

 آدرس:کرج جاده ملارد چهارراه قب چاق،خیابان اول
 

 تلفن:34417440-026
 
موبایل:09121327913
 

 
ایمیل:info@arianrubber.ir